History

IMG_4563Witajcie w Acts of Mercy
Sierociniec Acts of Mercy jest domem dla osieroconych dzieci w Kenii..Znajduje się on w małej miejscowości o nazwie Mujwa,w pobliżu miasta Nkubu w Meru. Mimo tego, że mieszkające tam dzieci  nie zawsze są zdrowe i  prawie zawsze pod finansową kreską, zawsze promieniują one szczęściem i zawsze są uśmiechnięte. Każdy, kto tam był myśli o powrocie.

Nazywam się Dorota Muszyńska .W marcu 2015 roku, otworzyłam organizację charytatywną non profit “Acts of Mercy”.
Jak to wszystko się zaczęło: Ta historia zaczyna się od Kasi Gadziala. Jest ona  osoba o wielkim sercu, która w sierpniu 2014 roku spędziła pięć tygodni w Afryce w ramach wolontariatu w różnych domach dziecka w Kenii.

“To jest świat, który należy zobaczyć aby zrozumieć i w pełni poczuć piękno i sympatię wobec Afryki” mówi Kasia.

Jednym z najbiedniejszych domów dziecka, które Kasia odwiedziła był sierociniec “Acts of Mercy”. Sierociniec ten został założony przez wspaniałą osobę, Józefa Muthaura w styczniu 1996 roku.

“Józef prowadzący ten sierociniec i jest najwspanialszą osobą jaką spotkałam. Całe swoje życie poświęcił dla tych zaniedbanych, osieroconych oraz chorych dzieci i do dzisiejszego dnia  się nimi zajmuje. To miejsce chwyta za serce” mówi Kasia

Kiedy Kasia wróciła z  Afryki, opowiedziała mi o potrzebach tego sierocińca. Nie czekałam długo i skontaktowałam się z Józefem. Zaczęłam pomagać w każdy możliwy sposób i do dnia dzisiejszego pomagam. Potrzeby tego sierocińca są ogromne. By zapewnić wszystkim dzieciom żywność, odzież, lekarstwa i szansę do edukacji. Ja sama nie jestem w stanie w pełni pomóc tym dzieciom i dlatego potrzebuję pomocy Was wszystkich. Każdy z nas ma coś do zaoferowania dla innych osób.

WIERZĘ W MOC WIELU LUDZI DAJĄCYCH NIEWIELE BY STWORZYĆ WIELE.